Pasternack PE15A3001
Part No.:
PE15A3001
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A3001.pdf
Description:
1 Watt Psat, 110 MHz to 10 GHz,
Comments
PE15A3001 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
110MHz ~ 10GHz
P1dB:
27dBm
Gain:
10dB
Noise Figure:
6.5dB
RF Type:
Radar
Voltage - Supply:
8V ~ 12V
Current - Supply:
300mA