Pasternack PE15A4050
Part No.:
PE15A4050
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A4050.pdf
Description:
22 dBm Psat, 26.5 GHz to 40 GHz,
Comments
PE15A4050 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
26.5GHz ~ 40GHz
P1dB:
20dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
4.5dB
RF Type:
Radar, SATCOM, VSAT
Voltage - Supply:
8V ~ 15V
Current - Supply:
270mA