Pasternack PE15A4060
Part No.:
PE15A4060
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A4060.pdf
Description:
47 dB Gain, 1 Watt P1dB, 6 GHz t
Comments
PE15A4060 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
6GHz ~ 12GHz
P1dB:
30.5dBm
Gain:
47dB
Noise Figure:
6.5dB
RF Type:
Radar
Voltage - Supply:
12V
Current - Supply:
1.5A