Pasternack PE15A5050F
Part No.:
PE15A5050F
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A5050F.pdf
Description:
10 Watt P1dB, 6 GHz to 18 GHz, H
Comments
PE15A5050F Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
6GHz ~ 18GHz
P1dB:
40dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
RF Type:
Radar
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
14.16A