Pasternack PE15A5055
Part No.:
PE15A5055
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A5055.pdf
Description:
47 dB Gain, 50 Watt Psat, 1.5 MH
Comments
PE15A5055 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
1.5MHz ~ 30MHz
P1dB:
Gain:
47dB
Noise Figure:
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
24V ~ 32V
Current - Supply:
5A