Pasternack PE15A5077
Part No.:
PE15A5077
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A5077.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 800MHZ-2GHZ MODULE
Comments
PE15A5077 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Bag
Frequency:
800MHz ~ 2GHz
P1dB:
31dBm
Gain:
53dB
Noise Figure:
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
27V ~ 30V
Current - Supply:
3A
Test Frequency:
1.5GHz, 2GHz