Pasternack PE15A5101
Part No.:
PE15A5101
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A5101.pdf
Description:
Temperature Compensated Low Nois
Comments
PE15A5101 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
500MHz ~ 4GHz
P1dB:
21dBm
Gain:
47dB
Noise Figure:
4dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
12V ~ 15V
Current - Supply:
350mA