Pasternack PE15A5101F
Part No.:
PE15A5101F
Manufacturer:
Pasternack
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A5101F.pdf
Description:
Temperature Compensated Low Nois
Comments
PE15A5101F Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Frequency:
500MHz ~ 4GHz
P1dB:
21dBm
Gain:
39dB
Noise Figure:
3dB
RF Type:
SATCOM
Voltage - Supply:
12V ~ 15V
Current - Supply:
350mA