Pasternack PE15A5109
Part No.:
PE15A5109
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A5109.pdf
Description:
53 dB Gain, 200 Watt Psat, 1.5 M
Comments
PE15A5109 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
1.5MHz ~ 30MHz
P1dB:
Gain:
53dB
Noise Figure:
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
24V ~ 32V
Current - Supply:
15A