Pasternack PE3051LF-36
Part No.:
PE3051LF-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3051LF-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
Inventory:679
Comments
PE3051LF-36 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms