Pasternack PE3108LF-12
Part No.:
PE3108LF-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3108LF-12.pdf
Description:
COAX CBL MHV TO SHV
Shipping
Inventory:750
Comments
PE3108LF-12 Specifications
Style:
MHV to SHV
1st Connector:
MHV Plug
2nd Connector:
SHV Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-59
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms