Pasternack PE3181-18
Part No.:
PE3181-18
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3181-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMB
Comments
PE3181-18 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMB Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-65°C ~ 165°C