Pasternack PE3193LF-24
Part No.:
PE3193LF-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3193LF-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Comments
PE3193LF-24 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-223
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz