Pasternack PE3242LF-24
Part No.:
PE3242LF-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3242LF-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMB
Comments
PE3242LF-24 Specifications
Style:
BNC to SMB
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SMB Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz