Pasternack PE331-50CM
Part No.:
PE331-50CM
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE331-50CM.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE331-50CM Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C