Pasternack PE33176LF-12
Part No.:
PE33176LF-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE33176LF-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
Inventory:252
Comments
PE33176LF-12 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-405
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms