Pasternack PE33432-12
Part No.:
PE33432-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE33432-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE33432-12 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-179B
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms