Pasternack PE33479-48
Part No.:
PE33479-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE33479-48.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE33479-48 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-11
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz