Pasternack PE3352LF-18
Part No.:
PE3352LF-18
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3352LF-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
Inventory:461
Comments
PE3352LF-18 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-180
Cable Impedance:
95 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms