Pasternack PE3353-48
Part No.:
PE3353-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3353-48.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3353-48 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C