Pasternack PE335/HSGR-48
Part No.:
PE335/HSGR-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE335/HSGR-48.pdf
Description:
COAX CBL SMC TO SMC
Shipping
Inventory:443
Comments
PE335/HSGR-48 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C