Pasternack PE34503-36
Part No.:
PE34503-36
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE34503-36.pdf
Description:
COAX CBL SMC TO SMC
Comments
PE34503-36 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMC to SMC
1st Connector:
SMC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms