Pasternack PE345/HS2-60
Part No.:
PE345/HS2-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE345/HS2-60.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP MINI
Comments
PE345/HS2-60 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
PE-P142LL
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C