Pasternack PE34881LF-12
Part No.:
PE34881LF-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE34881LF-12.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO MMCX
Comments
PE34881LF-12 Specifications
Style:
MMCX to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz