Pasternack PE3553LF-24
Part No.:
PE3553LF-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3553LF-24.pdf
Description:
SMA Male to SMA Female Bulkhead
Shipping
Inventory:883
Comments
PE3553LF-24 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-223
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms