Pasternack PE35613/HS-72
Part No.:
PE35613/HS-72
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE35613/HS-72.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO HN
Shipping
Inventory:337
Comments
PE35613/HS-72 Specifications
Style:
N-Type to HN
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
HN Plug
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-225
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C