Pasternack PE35900LF-12
Part No.:
PE35900LF-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE35900LF-12.pdf
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Shipping
Inventory:523
Comments
PE35900LF-12 Specifications
Style:
7/16 DIN to 7/16 DIN
1st Connector:
7/16 Plug
2nd Connector:
7/16 Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-218
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms