Pasternack PE36066/HS-48
Part No.:
PE36066/HS-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE36066/HS-48.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE36066/HS-48 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
BNC Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C