Pasternack PE36129-24
Part No.:
PE36129-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE36129-24.pdf
Description:
COAX CBL 1.6/5.6 TO BNC
Comments
PE36129-24 Specifications
Style:
1.6/5.6 to BNC
1st Connector:
1.6/5.6 Plug
2nd Connector:
BNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms