Pasternack PE36136-72
Part No.:
PE36136-72
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE36136-72.pdf
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Shipping
Inventory:558
Comments
PE36136-72 Specifications
Style:
7/16 DIN to 7/16 DIN
1st Connector:
7/16 Plug
2nd Connector:
7/16 Plug
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-225
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
400 MHz