Pasternack PE3623-48
Part No.:
PE3623-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3623-48.pdf
Description:
COAX CBL UHF TO UHF
Comments
PE3623-48 Specifications
Style:
UHF to UHF
1st Connector:
UHF Plug
2nd Connector:
UHF Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-8
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz