Pasternack PE36848-12
Part No.:
PE36848-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE36848-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:309
Comments
PE36848-12 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-59B
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms