Pasternack PE3696LF-36
Part No.:
PE3696LF-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3696LF-36.pdf
Description:
SMA Male to BNC Male Cable 36 In
Comments
PE3696LF-36 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms