Pasternack PE37600LF-12
Part No.:
PE37600LF-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE37600LF-12.pdf
Description:
7/16 DIN Male to 7/16 DIN Male R
Comments
PE37600LF-12 Specifications
Style:
7/16 DIN to 7/16 DIN
1st Connector:
7/16 Plug
2nd Connector:
7/16 Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-217
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms