Pasternack PE3796-12
Part No.:
PE3796-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3796-12.pdf
Description:
UHF Male to UHF Male Cable 12 In
Comments
PE3796-12 Specifications
Style:
UHF to UHF
1st Connector:
UHF Plug
2nd Connector:
UHF Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-214
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms