Pasternack PE38040/YW-24
Part No.:
PE38040/YW-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE38040/YW-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMB
Comments
PE38040/YW-24 Specifications
Style:
BNC to SMB
1st Connector:
SMB Mini Plug
2nd Connector:
BNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
4.5 GHz