Pasternack PE38040/YW-36
Part No.:
PE38040/YW-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE38040/YW-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMB
Comments
PE38040/YW-36 Specifications
Style:
BNC to SMB
1st Connector:
SMB Mini Plug
2nd Connector:
BNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
4.5 GHz