Pasternack PE3816LF-24
Part No.:
PE3816LF-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3816LF-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE3816LF-24 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-223
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C