Pasternack PE38438-36
Part No.:
PE38438-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE38438-36.pdf
Description:
75 Ohm BNC Male to Straight Cut
Comments
PE38438-36 Specifications
Style:
BNC to Cable
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
Cable (Round)
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms