Pasternack PE3944-60
Part No.:
PE3944-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3944-60.pdf
Description:
SMA Male to SMC Plug Cable 60 In
Comments
PE3944-60 Specifications
Style:
SMA to SMC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMC Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz