Pasternack PE39448-18
Part No.:
PE39448-18
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE39448-18.pdf
Description:
SMA Male Right Angle to N Female
Comments
PE39448-18 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
18.00" (457.20mm)
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz