Pasternack PE39478-12
Part No.:
PE39478-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE39478-12.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO TNC
Shipping
Inventory:296
Comments
PE39478-12 Specifications
Style:
MMCX to TNC
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz