Pasternack PE39496-18
Part No.:
PE39496-18
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE39496-18.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Shipping
Inventory:305
Comments
PE39496-18 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C