Pasternack PE3961LF-24
Part No.:
PE3961LF-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3961LF-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
Inventory:888
Comments
PE3961LF-24 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms