Pasternack PE3986-24
Part No.:
PE3986-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3986-24.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3986-24 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms