Pasternack PE3C0076-60
Part No.:
PE3C0076-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C0076-60.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Shipping
Inventory:764
Comments
PE3C0076-60 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz