Pasternack PE3C0233LF-24
Part No.:
PE3C0233LF-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C0233LF-24.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:238
Comments
PE3C0233LF-24 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C