Pasternack PE3C0673-60
Part No.:
PE3C0673-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C0673-60.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3C0673-60 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C