Pasternack PE3C10286-36
Part No.:
PE3C10286-36
Description:
Plenum SMA Male to TNC Male Low
Comments
PE3C10286-36 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Red
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C