Pasternack PE3C10287-24
Part No.:
PE3C10287-24
Description:
Plenum TNC Male to TNC Male Low
Comments
PE3C10287-24 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Red
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C